Gotowe domy z drewna

Drewno to surowiec naturalny, zdrowy, tworzący komfortowy mikroklimat wnętrza domu. Domy drewniane charakteryzuje duże mniejsze zapotrzebowanie na energię potrzebną do ich ogrzania w zimie w stosunku do domów murowanych.

 

Używane przez nas do budowy drewno jest suszone do 18% wilgotności, impregnowane ciśnieniowo, czterostronnie strugane i ma sfazowane krawędzie. W budowanych przez nas domach stosujemy rozwiązania skandynawskie, które zabezpieczają ściany domu przez zawilgoceniem i przypadkowym zalaniem wodą z instalacji wodnej. Nasze domy spełniają surowe normy norweskie w zakresie wiatroszczelności, hydroizolacji pomieszczeń wilgotnych i izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych. Prawidłowo zbudowane domy z drewna są równie długowieczne jak domy murowane, ich trwałość to 100 i więcej lat, można je więc traktować jako wielopokoleniowe, a ich wielkim atutem łatwość i szybki czas modernizacji, przebudowy, czy remontu w trakcie ich eksploatacji.

Ściana zewnętrzna: 

1. Tynk strukturalny;
2. Styropian fasadowy ryflowany;
3. Membrana wiatroizolacyjna;
4. Płyta OSB (MFP);
5. Belka konstrukcyjna 40x150 mm;
6. Wełna mineralna 150 mm (200mm);
7. Folia paroizolacyjna;
8.Ruszt 40x60 (Przestrzeń instalacyjna)
9.Wełna mineralna 50 mm
10. Płyta gipsowo-kartonowa;


Ściana wewnętrzna: 
1. Płyta gipsowo-kartonowa;
2. Belka konstrukcyjna 40x100 mm;
3. Izolacja akustyczna ( wełna mineralna);
4. Płyta gipsowo-kartonowa;


Dach: 
1. Blachodachówka lub dachówka betonowa;
2. Łaty i kontrłaty;
3. Wiatroizolacja;
4. Krokwie wypełnione wełną 200 mm;
5. Folia paroizolacyjna;
6 .Ruszt 40x60;
7. Wełna mineralna 50mm
8.Płyta kartonowo-gipsowa 

Ich zaletą jest lekkość i zwięzłość konstrukcji, więc można je budować w rejonach gdzie występują szkody górnicze lub niestabilne grunty.

Projekty domów szkieletowych można znaleźć między innymi na stronie zaprzyjaźnionej pracowni PRO-ARTE. Dokumentacje te są łatwe w modyfikacji, ponieważ biuro projektowe dołącza zgodę na zmiany o nieograniczonym zakresie. Nie ma zatem problemów, by na przykład na życzenie Inwestora zamienić styropian ryflowany na wełnę mineralną. Na ich stronie internetowej można zapoznać się z przekrojami przegród budowlanych proponowanych w ich standardzie domów drewnianych. 

Pozostałe schematy są dostępne na stronie PRO-ARTE. Realizujemy również projekty innych pracowni. Zainteresowanych odsyłamy do działu realizacji.