Idealny dom na zgłoszenie do 70m2

12.01.2022

Już od 3 stycznia 2022 można w ramach procedury rozszerzonego do 70 metrów kwadratowych powierzchni zabudowy zgłoszenia składać projekty architektoniczno-budowlane, których powierzchnia mierzona po obrysie ścian zewnętrznych nie przekracza 70m2. 

Przełomowy projekt do 70 metrów kwadratowych zabudowy

Dotychczas na rynku nie było projektów, które w optymalny sposób, czyli na 100% wykorzystywałyby możliwości zmienionego prawodawstwa. Na jego mocy można postawić budynek parterowy lub z poddaszem użytkowym, którego powierzchnia zabudowy nie będzie przekraczać 70m2. W praktyce daje to obiekty o wymiarach 7x10 m lub na przykład 8,1x8,6m.  Unikalnym projektem, który bez najmniejszych wyrzeczeń po stronie ustroju funkcjonalnego, programu użytkowego idealnie wpasowuje się w model zgłoszenia jest projekt pracowni projektowej PRO ARTE o nazwie SEVILLA 4 - na zgłoszenie do 70m2. 

Dom do 70 m2 z poddaszem

Domy z poddaszem mają wiele zalet, zajmują mniej miejsca na działce niż budynki parterowe. W pełni wykorzystują przestrzeń stropu, dzięki któremu na kondygnacji znajdującej się ponad parterem zostaje zagospodarowana zostaje tak zwana strefa nocna z sypialniami i łazienką. W tym układzie parter to tak zwana strefa dzienna, przeznaczona do wypoczynku, codziennego życia, ale też pracy. Na parterze znajdziemy wiatrołap, kotłownię na gaz lub pompę ciepła, która może również pełnić funkcję garderoby. Małą, ale kompletną łazienkę z prysznicem i WC, dodatkowy pokój, który może posłużyć jako gabinet, pokój do gier lub dla starszej osoby. Całości dopełniają kuchnia łączona z przestronnym dwudziestometrowym salonem.  Na poddaszu znajdziesz trzy sypialnie oraz większą łazienkę.